Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Multikulturalismus 21. století

8. 01. 2016 14:08:56
Přirozený multikulturalismus je obyčejným produktem lidské společnosti. Politicky řízený a nucený multikulturalismus tudíž nelze být považován za přínosný, protože postrádá jakoukoli přirozenost. Omezenost moralistů to vidí jinak.

Politicky řízený multikulturalismus je cestou k totální anarchii, kde zákony nemají žádnou váhu a kde kriminální živly vzkvétají. Je na pováženou, zda tato hazardní politika Evropské unie, Bruselem nazývaná politikou porozumění a humanity, je cíleným nástrojem k rozpoutání chaosu v Evropě nebo jednoduše omezeností politických elit. Tato nezodpovědná politika ještě zdaleka nedosáhla vrcholu a už se světem šíří zprávy o teroristických útocích islámských fanatiků, o policejních raziích místo oslav Nového roku a cílených útocích přistěhovaleckých živlů (zatím většinou zrovna žádajících o azyl) na bezbranné ženy. Právě poslední šokující událost, která se nedávno udála v Kolíně nad Rýnem (a bohužel nejen tam), kdy skupiny mužů severoafrického či arabského původu okrádaly a sexuálně obtěžovaly místní ženy ve světě vyvolalo značné pohoršení. Více jak stovka obětí tohoto řádění doplatila na přirozené následky násilného multikulturalismus sponzorovaného kancléřkou Angelou Merkelovou a dalšími pseudohumanismem posedlými politiky. Německá policie přišla s prohlášením, že tyto útoky nemají být automaticky spojovány s uprchlíky z Předního východu. Stejná slova přicházela i od politických reprezentantů Německa. Skutečnost se však jeví zcela jinak a jen málokdo věří, že tyto incidenty nesouvisí s přistěhovaleckou vlnou.

Sociální multikulturalismus člověku a společnosti ve většině případů nepřináší žádná úskalí. Děje se tak s přirozenosti lidského jednání, řekněme pateticky z náklonnosti jednoho pohlaví k druhému bez rozdílů barvy pleti. Člověk dodržující zákony země, ve které žije, člověk pracující a spořádaný, nezatěžkán dogmatickými nařízeními vlastní náboženské víry, je nejen člověk svobodný, ale člověk potřebný pro společnost bez rozdílu rasy. V 21. století není prostor pro šovinistické vyzdvihování jednoho národa nad druhý nebo pro rasistické nadřazování jedné rasy nad ostatní. Nicméně nelze podlehnout extrémistickému moralizování pseudohumanistů, anarchistů a jiných pochybných živlů nebezpečných pro demokracii a společnost, kteří nehledí na následky svých extrémních názorů. Tito pseudohumanisté (v dnešní době nálepkovaní jako sluníčkáři) nechávají svůj rozum zastřít subjektivními pocity totálního „svobody“ (osobně bych to spíše nazval bezvládím). Tato jednostrannost „sluníčkářů“ je nutí vidět internační tábory pro běžence jako koncentrační tábory nacistického Německa, policisty bránící hranice země jako příslušníky SS nebo politiky odsuzující nelegální imigraci do země jako reinkarnaci Adolfa Hitlera. Posedlost anarchistů, pseudohumanistů a extrémistických moralistů fašismem a odporu k němu začíná hraničit s čirým fanatismem, kde rozum a odpovědnost ztrácí legitimitu.

Takový člověk mě a podobně smýšlející lidi označí bez dlouhého váhání za fašistu, nacistu, extrémistu a rasistu. A to nehledě na moje názory ohledně sociálního multikulturalismu, který považuji za produkt svobodného člověka, tudíž ho respektuji a neshledávám na něm nic špatného. I přesto jsem rasista a xenofob, protože to fanatická mysl pseudohumanistů takto označuje.

Pokud přistoupíme na definici fanatismu podle slavného českého herce a dramatika Jana Wricha, můžeme v něm vidět jasný příklad takového omezeného člověka s anarchistickým smýšlením a pseudohumanistickým jednostranným nadhledem.

„Fanatismus je určitý nedostatek statečnosti. On je to strach přijímat svět v jeho složitosti. Fanatismus je cesta k zjednodušení života. Je to útěk před odpovědností, kterou člověk přijímá tím, že se pořád rozhoduje.“ - Jan Werich

Svět není černobílý, je složitý a je třeba mu porozumět, abychom předcházeli klamům a fanatismu.

Autor: Richard Hotový | pátek 8.1.2016 14:08 | karma článku: 19.69 | přečteno: 637x

Další články blogera

Richard Hotový

CZEXIT není konec

Poslední dobou objevují mýty ohledně toho, jaká apokalypsa by nastala, kdyby Česká republika opustila Evropskou unii. Přijdeme o volný pohyb osob, zboží, kapitálu, služeb společně a vojenskou spolupráci s ostatními státy? NE

9.7.2016 v 12:49 | Karma článku: 29.53 | Přečteno: 800 | Diskuse

Richard Hotový

BREXIT aneb veliké vítězství demokracie

Den 24. června se zapíše do dějin Spojeného království, jako den nezávislosti na Evropské unii. Pro Británii je tohle zásadní krok a jen čas rozhodne o tom, zda to byl krok správný či špatný. Osobně věřím, že to byl krok kupředu

24.6.2016 v 15:21 | Karma článku: 28.99 | Přečteno: 689 | Diskuse

Richard Hotový

Evropská unie je slabinou Evropy

Evropská unie má v plánu zaplatit africkým zemím a státům Předního východu až 63 miliard eur. To je odpověď evropských reprezentantů na širokou migrační krizi.

8.6.2016 v 20:32 | Karma článku: 36.07 | Přečteno: 1094 | Diskuse

Richard Hotový

Migranti jako užitečné ovečky

Opravdu to naše evropské elity myslí upřímně nebo jde zase jen o čistě pragmatický tah pro vyživení vlastních zájmů?

17.4.2016 v 20:10 | Karma článku: 28.82 | Přečteno: 1405 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jana Slaninová

Až vás někdo naštve, pošlete ho do... Liberce!

Tak ji dovezli. Je šedivá, smrdí novotou a umožňuje přežít vlhká rána plná kočičího štrachání, houpání vozu a ranních mlh. Jediný, kdo přežívá zdánlivé nepohodlí, je magorná žena, která smrdí kouřem všech zapálených ohňů.

22.8.2017 v 14:22 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 16 | Diskuse

Olga Pavlíková

Žasnu: nařízení EU o platech politiků má smysl,

ale naše skvělá vláda ho skrečuje. O čem jiném takové nařízení může být než o výplatách našich vykutálených politiků.

22.8.2017 v 11:30 | Karma článku: 26.80 | Přečteno: 768 | Diskuse

Jan Bartošek

Nepřípustná „presumpce viny“!

Trestní řád České republiky je založen na presumpci neviny. Osobě, zjednodušeně řečeno, které není prokázána vina, nemůže být vyměřen trest! Analogicky by tato zásada měla platit i pro konání jiných státních orgánů.

22.8.2017 v 10:29 | Karma článku: 19.84 | Přečteno: 592 | Diskuse

Helena Vlachová

Je mi líto

Je mi líto všech domů, do nichž se nastěhovali vandalové, lidé, kteří si neváží ničeho a vše jen ničí...

22.8.2017 v 6:33 | Karma článku: 22.95 | Přečteno: 461 | Diskuse

Milan Radek

Dozvuky 21. srpna a proč si za něj tak trochu můžeme sami, tak to neopakujme

Začalo to před WW2, Hitler už nebyl k smíchu, a my se buď rafali se sousedy o Těšínsko, co se dělo v Německu se nás netýkalo, jiní chytračili a mysleli že s Ádou jim bude lépe, po WW2 jsme nechali Marshallův plán plavat abysme

22.8.2017 v 1:17 | Karma článku: 26.40 | Přečteno: 573 | Diskuse
Počet článků 24 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1274

Jmenuji se Richard Hotový a jsem začínajícím studentem Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně obor Religionistika. Mezi mé záliby patří převážně filozofie, náboženství a politika. Jsem zastánce alternativní politické formy vlády zvané přímá demokracie.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.